Ile waży młot do rzucania? 

1 min czytania

ile waży młot do rzucania

Rzut młotem jest jedną z głównych dyscyplin lekkoatletycznych, która przyciąga uwagę polskich fanów. Popularność tej dyscypliny wynika z jej obecności na największych globalnych imprezach, począwszy od igrzysk olimpijskich, a na mistrzostwach świata kończąc. Dodatkowo rzut młotem jest uważany za „królewską” dyscyplinę wśród polskich lekkoatletów. Jest to jeszcze bardziej imponujące, biorąc pod uwagę, że polscy zawodnicy odnoszą w niej największe triumfy od ponad dwóch dekad.

Przez wiele lat najważniejsze polskie osiągnięcia w rzucie młotem były związane z Tadeuszem Rutem, który rywalizował w latach 50. i 60. XX wieku. Sportowiec ten zdobył tytuł mistrza Europy oraz brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 roku. Nadzieje na lepsze dni dla polskiego młociarstwa pojawiły się wraz z pojawieniem się utalentowanych juniorów w latach 90. Niektóre z tych kariery szybko nabrały tempa, co potwierdziły olimpijskie złote medale Kamili Skolimowskiej i Szymona Ziółkowskiego z Sydney w 2000 roku. Później na listę sukcesów wpisało się więcej polskich olimpijczyków — na czoło wysunął się Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki i niezrównana Anita Włodarczyk. Medal brązowy w Tokio zdobyła również Malwina Kopron.

Jeśli lubisz obstawiać zakłady, sprawdź  typy bukmacherskie na dziś od Sport Betfan i zwiększ swoje szanse na sukces w obstawianiu wydarzeń sportowych.

Ciężar młota, którym posługują się zawodnicy

Waga młota, którym rzucają zawodnicy, jest dość imponująca. Młot składa się z metalowego pocisku, który jest połączony stalowym łańcuchem z rękojeścią. Masa całego urządzenia różni się w zależności od płci i kategorii. Możemy więc wyróżnić:

  • młot kobiecy o masie 4 kg;
  • młot męski o wadze 7,26 kg;
  • młoty dla młodzieżowych grup wiekowych o masie od 3 do 6 kg.

Co daje bieganie?

admin
2 min czytania

Bieganie rano czy wieczorem?

admin
2 min czytania

Rozgrzewka przed bieganiem

admin
2 min czytania